Talian hayat terakhir pasukan, kelab Liga-M

313
Ifedayo Omosuyi antara import baharu dibawa masuk The Red Giants dalam memantapkan saingan pasukan bagi baki perlawanan Liga-M musim ini.

TEMPOH pengrekrutan pemain pasukan dan kelab bagi saingan Liga Malaysia (Liga-M) 2019/20 berakhir pada 29 Mei lalu, menyaksikan berlaku banyak pembelian pemain baharu dalam usaha setiap pasukan atau kelab untuk terus kekal dalam saingan Liga Super atau Liga Premier musim depan. Berikut senarai perpindahan pemain bagi jendela kedua Liga-M.

* Pemain yang ditanda dengan tebal masih dalam proses kelulusan

LIGA SUPER

FELDA UNITED FC

MASUK:
Khairul Amri Kamal (Tampines Rovers, Singapura)

KELUAR:
Thiago Quirino

KEDAH

MASUK:
David Rowley (Kelantan)
Edgar Bernhardt (GKS Tychy, Poland)

KELUAR:
Anmar Almubaraki

KUALA LUMPUR

MASUK:
Raphi Azizan Mariappen (Puchong Fuerza FC)
Darko Markovic (Melaka)
Ahmad Fakri Saarani (Melaka, 2018)
Noh Haeng-seok (Busan IPark, Korea Selatan)
Shafiq Shaharudin (PKNS FC)

KELUAR:
Ryutaro Karube
Sylvano Comvalius

MELAKA

MASUK:
Ahmad Solehin Mamat (Kuala Lumpur, 2018)
Dominik Balic (NK Dugopolje, Croatia)
Davy Angan (Mosta FC, Malta)
Luka Milunovic (Sabah)
Faizal Abu Bakar (Negeri Sembilan, 2018)

KELUAR:
Syafizullah Ab Wahab
Darko Markovic (Kuala Lumpur)
Casagrande (Pulau Pinang)
Liridon Krasniqi
Nurshamil Abd Ghani (Selangor United)
R. Gopinathan (PDRM)
Wan Mohd Syukri Wan Ahmad (Pulau Pinang)

PAHANG

MASUK:
Lazarus Kaimbi (Kelantan, 2018)

KELUAR:
Ze Love

PERAK

MASUK:
Hussein El Dor (Churchill Brothers SC, India)
Ronaldo (EC XV de Novembro de Piracicaba, Brazil)
Careca (Atletico Acreano, Brazil)

KELUAR:
Syazwan Zaipol Bahari (PKNP FC)
Zachary Anderson
Gilmar da Silva
Wander Luiz
Nazirul Afif Ibrahim (PKNP FC)

PJ CITY FC

MASUK:
Washington Brandao (Vendsyssel FF, Denmark)
Nasriq Baharom (Perlis)
Pedro Henrique Cortes (Samut Sakhon FC, Thailand)

KELUAR:
Joshua Grommen
M. Yoges (Pulau Pinang)
Pedro Henrique

PKNP FC

MASUK:

Pedro Victor (EC Noroeste, Brazil)
Nazirul Afif Ibrahim (Perak)
Syazwan Zaipol Bahari (Perak)
Hafidz Ahmad Kamarudin (PKNP FC, 2018)
Aidil Azuan (Melaka U19)
Ramon da Silva (CA Juventus, Brazil)

KELUAR:

Siyovush Asrorov
Thomas Abbey

PKNS FC

MASUK:
Kittiphong Pluemjai (Lysekloster IL, Norway)

KELUAR:

Shafiq Shaharudin (Kuala Lumpur)
Chan Vathanaka

SELANGOR

MASUK:
Ifedayo Omosuyi (Al-Riffa SC, Bahrain)

KELUAR:
Rufino Segovia

TERENGGANU FC

MASUK:

Luis Gustavo (Associação Ferroviária de Esportes, Brazil)
Nabil Ahmad Latpi (Ultimate FC)

KELUAR:

Igor Zonjic

LIGA PREMIER

JOHOR DARUL TA’ZIM II

MASUK:

Nicolas Fernandez (Johor Darul Ta’zim II, 2019)
Firdaus Abd Jabar (Johor Darul Ta’zim III)

KELUAR:

Lucas Ontivero
Hariz Kamarudin (Johor Darul Ta’zim III)

KELANTAN

MASUK:

L’imam Seydi (Batu Dua FC)

KELUAR:

Nor Amin Mat Gani
Flavio Beck Junior
David Rowley (Kedah)
Raul Tarragona
Afiq Saluddin
Damien Lim (Selangor United)

NEGERI SEMBILAN

MASUK:
Igor Luiz (Sisaket FC, Thailand)

KELUAR:
Thomas Koroma

PDRM

MASUK:

Stuart Wark (Pulau Pinang)
See Tian Keat (Bangkok FC, Thailand)
R. Gopinathan (Melaka)
Uche Agba (Al-Riffa SC, Bahrain)
Farid Ramli (Kuala Lumpur, 2018)

KELUAR:

Syazwan Azizan
Syahid Zaidon
Andrezinho

PULAU PINANG

MASUK:

Zamir Selamat (Batu Dua FC)
Wan Mohd Syukri Wan Ahmad (Melaka)
Casagrande (Melaka)
Sergio Aguero (Selangor United)
Syukur Saidin (Perlis)
M. Yoges (PJ City FC)
Amirul Syazani Roslan (Sime Darby FC, 2017)

KELUAR:

Syamim Othman
Stuart Wark (PDRM)
Ndumba Makeche
Sebastien Thuriere
Ramze Othman
Hasrul Che Halim
Asyraf Rojani
Khairul Rosmadi

SABAH

MASUK:

Ahmet Atayev (Persela Lamongan, Indonesia)
Aguinaldo Mendes (FC Politehnica Iasi, Romania)

KELUAR:

Luiz Junior
Luka Milunovic (Melaka)

SARAWAK

MASUK:
Rodrigo Amorim (CA Cerrado, Brazil)

KELUAR:
Muamer Salibasic

SELANGOR UNITED

MASUK:

Danko Kovacevic (FK Iskra Danilovgrad, Montenegro)
Hwang Sin-young (Cheongju FC, Korea Selatan)
Nurshamil Abd Ghani (Melaka)
Damien Lim (Kelantan)

KELUAR:

Eslam Mohamed Zaki
Sergio Aguero (Pulau Pinang)
Norhafizzuan Jailani
Syazwan Yusoff

UITM FC

MASUK:

Maycon Calijuri (Shan United FC, Myanmar)
Adib Rosli (UiTM FC, 2018)
Park Yong-jun (Cheongju FC, Korea Selatan)
Zairul Fitree Ishak (D’Ar Wanderers FC)
Akhlidin Israilov (FK Andijon, Uzbekistan)

KELUAR:

Zulkiffli Zakaria
Robert Mendy
Adi Said
Megat Ahmad Zakwan Megat Ahmad Azizuddin
Akhlidin Israilov

UKM FC

MASUK:

Hasif Norhaizan
Ainool Haqqiem Yatim
Aliff Jamaluddin (UKM FC, 2018)

KELUAR:

Hafidzatullah Lazim
Tuan Ahmad Muqris Tuan Noor Marzuki
Asyraaf Mat Pushni

Komen anda